Jeśli chcesz , aby Twoje meble dobrze wyglądały musisz o nie regularnie dbać. Należy pamiętać , aby odpowiednio użytkować meble i stosować się do podanych zasad użytkowania:

 • do codziennej pielęgnacji należy stosować suchą lub delikatnie zwilżoną , miękką szmatkę i wytrzeć mebel do sucha. Nigdy nie należy stosować mokrej ścierki. Jeśli chcą Państwo stosować specjalne preparaty chemiczne należy upewnić się , że są one przeznaczone do mebli z drewna litego o powłoce lakierowanej i nie zawierają pochodnych silikonu lub alkoholu. NIE WOLNO stosować rozpuszczalników ani żadnych preparatów zawierające je.
 • Meble z drewna nie lubią wody. W przypadku kontaktu mebla drewnianego z wodą należy niezwłocznie wytrzeć go do sucha, nie wolno w żaden sposób także go dosuszać. Woda może wsiąknąć w strukturę drewna powodując już nieodwracalne uszkodzenia.
 • Zmiana odcienia barwy mebla z drewna litego jest zjawiskiem naturalnym wywołanym działaniem promieniowania UV, dlatego zaleca się przy meblach bezbarwnych aby zostawały nie zakryte.
 • Drewno pod wpływem wilgotności w powietrzu oraz temperatury rozszerza się i kurczy. Jest to naturalna „praca drewna”. Optymalne warunki w pomieszczeniu to wilgotność
  50-65 % i temperatura 20 º C ²± 5 . Przy innych parametrach zachodzi ryzyko pęknięcia drewna.
 • Zaleca się stosowanie podkładek pod naczynia aby nie nie narażać powierzchni mebla na bezpośredni kontakt z gorącymi i ostrymi przedmiotami . Stawianie gorących napojów, przedmiotów, naczyń może spowodować powstanie plam- białych kołek.
 • W celu zabezpieczenia podłogi przed zarysowaniem poleca się stosować podkładki filcowe pod stopki mebli.
 • Nie wolno ustawiać mebli bezpośrednio przy źródłach ciepła- grozi to pęknięciem mebla. Meble powinny stać co najmniej 1 metr od źródła.
 • Meble z litego drewna mogą posiadać charakterystyczny dla drewna zapach , który w normalnych warunkach domowych znika po paru tygodniach. W celu przyspieszenia tego procesu należy często wietrzyć pomieszczenie.
 • Do pisania itp. prosimy zawsze używać podkładów, aby na powierzchni nie powstały zarysowania.
 • Wszelkie zabrudzenia powinny być natychmiast usuwane.
 • Meble powinny być użytkowane na wypoziomowanym podłożu, w przeciwnym razie ulegną odkształceniu.

Należy pamiętać , że w meblach z drewna litego występują drobne nieregularności , przebarwienia lub mikrorysy, które podkreślają urodę tego produktu i nie stanowią uzasadnionego powodu do reklamacji. Meble z drewna nigdy nie są identyczne. Dodatkowo po pewnym czasie mogą zmienić swój pierwotny kolor. Jest to naturalny proces starzenia się drewna.

Dane teleadresowe

lokalizacja
Wyroby Galanterii Drzewnej
Mirosław Lipski
Śliwiczki 2, 89-530 Śliwice
woj. kujawsko-pomorskie
Polska
telefon
Zadzwoń do nas
tel. 662 581 994
mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przydatne informacje